Czech Climbing

 CZECH CLIMBING  SHOP  FORUMS  ADVERTISING  POLLS  LINKS  GUIDES  MAPS  PHOTOS  VIDEO 

 name

 psw 

 Registration   |   55.439 vistors in November
Find a route

Search

Books
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Competitions
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Ranking
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Results
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Diary
5849 lezců
1197841 cest
Nové přelezy:
Siempre Se 8c
Aotearoa 7c+
Bandaskova 7C+ tr
Bandaskova 7C+ tr
Výprask SD 7A+
Altos, Gua 8a
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+

Indoors
Na Nivách - Trutnov
Sportcentrum Evropská - Stěna FTVS UK - Praha 6
Boulder centrum VUT v Brně - Brno

Shops
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Velikonoční M + M

Klasifikace:6+/7-
Typ cesty:skalní
Sektor:Severní Stěna
Oblast:Bořeň
Poloha:České Středohoří
Délka:90 m
Jištění:sk., vkl.,
Autor:V.Matěcha, M.Matras, 1959
Poznámka:
V průvodci za 6 A2, a volně tak 7/7+? Podle množství rezavých skob v nástupovém koutku se to dřív technicky lezlo běžně. I výše jsou další rezavé pozůstatky čehosi a dřevěné klínky.
Zapsal:20.11.2001 08:06:28

 
* * * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   8 / 2

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Bořeň


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Ta spárka je opravdu chuťová. Nechápu, jak tuhle cestu může někdo lézt na Silvestra nebo na Nový rok.
Zapsal: bh, 00.00.0000 00:00:00

V průvodci za 6, ale asi zapomněl autor dát A2 nebo napsat v jaké klase to ta 6 je :-/ Volně tak 7/7+? Podle množství rezavých skob v nástupovém koutku se to dřív technicky lezlo běžně. I výše jsou další rezavé pozůstatky čehosi a dřevěné klínky. Štandy jsou nyní kvalitně osazeny. V první délce dokonce dva stříbrné kroužky jako postupové jištění. Spousta vlastního materiálu a lezecká převaha o 1-2 stupně nutná. Nástupový koutek a finální výlez přes hladké převislé bříško ze spárou rozměru dvojžáby jsou zážitkem i na druhém konci lana. Místo přímého přístupu travou (cca za 3) ke štandu jde využít koutku vlevo (cca za 7). Je to dostatečný exkurz toho co vás čeká příštích 90m.
Zapsal: Uzlař, 27.07.2014 21:46:05

Nemyslím si, že nějaký krok je těžší než za 6+. Hladké převislé břicho chápu dle průvodce tak, že do cesty vůbec nepatří a patří k cestě Středem VI A2, kde by se mělo skutečně lézt přímo středem toho bílého velkého převisu. Na Horyinfo je popis matoucí. U Vel.M+M se ze štandu nad koutkem jde dle průvodce doleva k polici s VK. Odtud širší spárou. Tam už obtíže v porovnání se spodní koutem prakticky žádné nejsou. Kdo vyleze např. Teplickou, tak spodní koutek s klidem odšlape. Rád se ale nechám poučit, že se Velikonoční M+M jde tím velkým bílým převisem nad koutem přímo. Aspoň si to půjdu znovu vylézt. :)
Zapsal: Malina, 26.07.2021 16:00:04


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

spidersteam6+OS18.09.2004
Zdenál.F6+/7-OS01.10.2013
Adventure6+/7-OS15.08.2015
Malina6+OS25.07.2021
Sven6+/7-AF25.07.2021
ajislav6+/7-AF28.10.2022

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Photo of the day:
Sicílie, Syrakusy, v pozadí Etna
Sarago
 Routes:
All routes (189262)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Siempre Se Puede Hacer Menos 3 8c Chulilla
El Taca 6a Pinet
Longes Feschtl 6b+ Tonsai
Kia Oria 7c Moixent
Aotearoa 7c+ Moixent
Latest comments:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 New in discussion:
Morocco Family Tours | Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner |

 Latest comments:
Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Officiell Jimmy Choo Gretchen Krossad Metalliska sandaler [a7df] | Replica Baume & Mercier -australia migliori qualitĂ  replica | Borse Prada viaggio | John |

 Hot:
Youth European Championship in climbing (4)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.