Czech Climbing

 CZECH CLIMBING  SHOP  FORUMS  ADVERTISING  POLLS  LINKS  GUIDES  MAPS  PHOTOS  VIDEO 

 name

 psw 

 Registration   |   Look at the tips and advices on the HowTravelCheap.com!
Find a route

Search

Books
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Competitions
Dry Tool Cup 2021 (04.12)
Polabský pavouk 2021 (11.12)
SP Moskva (01.04)

Ranking
Cesty:
17.Lachman 10675
18.Kalvas 10656
19.Jakubcova 10625
Bouldry:
17.Jurča 9825
18. 9806
19.Kratochvíl 9700
Hory:
26.Jansa 2401
27.S 2382
28.Burian 2354

Results
EP ledolezení Bern (12.11)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)

Diary
5195 lezců
939066 cest
Nové přelezy:
Karmagedon 7C
Nomád 9
Primera Li 8a
Yin Yang 9
Double Pén 7c
Posel 8A
Umění Prok 8A+
In To The 9
Hitšmekr 7C
Flix Flax 8a+

Indoors
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Shops
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Automotodromobus

Klasifikace:VIIIc
Typ cesty:skalní
Sektor:Proton
Oblast:Labské Údolí - Pravý Břeh
Poloha:Labské Pískovce
Obtíže:technika
Sklon:kolmá
Délka:30 m
Jištění:4BH
Autor:Petr Laštovička ml., Richard Litochleb, 30.8.1994
Popis:
Pekne lezeni koutovou sparkou a technicky dolez pri hrane ve sparkach.
Zapsal:Pavel Žofka (zofin), 22.07.2002 23:01:19

 
* * * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   8 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - 13. Metropole


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Parádní, asi trochu opomíjená cesta. Mírně morálové k 1. bh. Mezi prvním a druhým je jedna erární smyčka a jdou založit i další vlastní. Klíčový je odlez od 1. bh a pak zas odlez od 3. bh (nahoře na hraně).
Zapsal: P., 01.10.2012 12:53:40

Skvělá cesta, dříve jsme se učili, že při lezení má být fyzická a psychická stránka výstupu v rovnováze. Tady to naštěstí ještě platí :-)
Zapsal: vs, 12.05.2020 22:00:16

Bohužel, už to neplatí. Vážení místní, co si teď taháte za silnější konec lana, že vám to dojišťování starejch cest stojí za to. Ať už jsou cizí, nebo vaše. Je to smutný.
Zapsal: P., 25.10.2021 18:15:08

Pro mě byl na Protonu v trojici Poločas rozpadu, Speedway a Automotodromobus nejlepší právě ten třetí. Už je tam ta pachuť a už to neplatí. Hurá do nové doby, takové pěkně placaté.
Zapsal: P., 25.10.2021 18:18:18

23.10.2021 došlo ke kompletní výměně starého jištění. Původní slanění bylo posunuto cca. o 2,5m výš, takže tam přibyl nový slaňák. Počet BH v horní hraně zůstal stejný. Dole v koutě jsem musel odstranit starou lanovici, kterou jsem tam dal při prvovýstupu a která už nebyla v dobré kondici. Vzhledem k tomu, že to byl 100% jistící bod, ale bylo složité smyčku měnit, dal jsem místo ní BH, aby se další (budoucí) správce s ní nemusel zabývat. Jediné jištění, které je v cestě navíc, je BH, který jsem dal pod původní 1.BH, ke kterému nebyl úplně jednoduchý dolez, nebyla tam žádná smyčka a hrozil pád do šarty. Přidání tohoto BH bylo už naplánované dlouhou dobu, jen jsme se k tomu nějak nedostali. Pokud by měl s prvním BH někdo problém, nemusí ho cvakat.
Zapsal: RL, 26.10.2021 09:52:05

Jo Richarde, dolez k prvnímu byl nepříjemný. Mezi prvním a druhým hákem byla nějaká stará erárka, ale hned vedle ní šla bez potíží založit vlastní dobrá smyčka (dával jsem tam šestku kevlar, myslím). Možná i dvě, mě stačila jedna. Lezl jsem to v uplynulých letech několikrát. Nemyslím, že je dobrý řešení dávat všude, kde se jistí smyčkama, borháky. Takže za mě ten druhej dodanej borhák by tam být nemusel. S tím zakládáním smyčky to bylo lepší. Jednak tam člověk chvilku něco musí šťouchat, a taky pak dělá kroky od ní trochu s respektem. To už tam teď nebude. Za mě škoda. Pro vysvětlení výhrad k Automotodromobusu. Když přibývaly háky ve tvých cestách, byl jsem zticha. Odstartovala to ta Loď mrtvých, kde se staly věci, které se podle mě na písku dělat nemají.
Zapsal: P., 26.10.2021 13:56:26

Musím přiznat, že v demagogii jsi jednička... A o tom, co se na písku nemá dělat, o tom bys zrovna ty Piškote neměl vůbec mluvit. Ještě jsem v životě nezažil, aby někdo při prvovýstupu dal borhák, zajistil si přes něj další postup a pak ho následně odstranil a díru zacementoval. Neboj Gejšu budeme ještě řešit, protože taková prasárna, co jste udělali s Hesákem, tu nemá obdoby. Používání dvou navrtáváků bylo historicky v Labáku zakázáno vždy, ale pro tebe a Hesáka to zřejmě neplatí. Díky tomu můžete posunovat háky tak daleko, že nejdou cvaknout. To se taky bude řešit. Stejně jako to, že vlastně schvaluješ používání lešenových kotev, hákování cest přes natlučené smyčky tvým kámošem Mário Wittem, který si nejdříve natloukl kotvy na vrchol masivu, aby si mohl cesty proslanit, nacpat si tam batoh stabilních smyček a ani bych se nedivil, kdyby tam ty kruhy namlátil shora. Je fajn, že se necháš ještě s Máriem vyfotit, jak tě dobírá na vrcholu u lešenové kotvy. Jenom Loď mrtvých mě už stála asi měsíc času, než jsem to tam dal do pořádku a ještě stále nacházím ve stěně další kotvy. Jenom v Čertovce jsme do této doby vyndali přes 60 kotev a mám plný batoh starých stabilních smyček. Mohu tě ujistit, že práce v Čírtě budou nadále pokračovat, dokud nebude jištění uvedeno do vyhovujícího stavu.Z toho, jak vypadaly cesty od Witteho na Loďi mrtvých mám pořízenou fotodokumentaci, kterou nemám problém zveřejnit. V Bělé bylo po Wittem vyndáno cca.150 kotev a teď zrovna řeší jeho řádění v Českém ráji, kde jich je odhadem na 400. Jeník byl na vás moc hodný, ale ta éra končí a rozumím tomu, že vás to musí hodně srát...:-)
Zapsal: RL, 27.10.2021 09:36:08

Ríša hezky popsal naše skalní "nicnedelani" jen doplnim, že na pravém se zatím kotvy neobjevily, ale problémy stylu nenahlasene projekty, nenahlasene cesty, jištění umístěné tak že je necvaknutelne nebo postrádá význam, nebo řemeslně provedené že by jeden zvracel.atd.atd. je mraky. Takže práce... budou pokračovat.
Zapsal: Zbynek. H, 27.10.2021 16:05:54

Richarde, asi to je nějaká soutěž, kdo té demagogie zvládne víc. Jak můžeš prosímtě vědět, že si Witte ty směry proslaňovával a dával si tam dopředu smyce? Já to teda aspoň nevím, netroufnul bych si to tvrdit, nedává mi to moc smysl. Jo, na některých masivech si dal nahoru dobíráky už předem, ale to přeci nedokazuje, že dělal to, z čeho ho obviňuješ. Onehdy jsi v diskusi pod Niagarou tvrdil, že je hrozně jednoduché někoho obvinit z podvádění, když se neví, jak to doopravdy bylo. Tam šlo o hák, který nejde cvakat a je skoro 2 metry mimo směr. Tady tvrdíš o Wittem něco, na co potřebuješ asi křišťálovou kouli. Chápu, že na něj máš pifku, ale tohle nejde tvrdit, podle mě. Na základě takového neprůkazného podezření nejde dodávat háky. A házet s tím veřejně, to jsou přece ty strategie fejků, kompromitací a tak. Stejně jako s tím obviněním, že Vláďa použil na Zarostlé věži strom a pak ho uříznul. Pak se ukázalo, že ho uřízli nějací Němci. A Vláďa ho při prvovýstupu nepoužil... Nebo s tím, jak to bylo na Gejše... Já tam byl, svoji verzi jsem napsal do komentáře k cestě. Každopádně tam neproběhlo to, z čeho mě obviňuješ, totiž že jsem si dal hák, s ním dolezl k dalšímu, a pak ten hák vyndal. To není pravda. I když tam mám škraloup, o kterým jsem říkal bezprostředně Jeníkovi a pak dvakrát tobě. A stejně prezentuješ jinou verzi, jako bys přesně věděl. Spíš ale že mě třeba víc poškodí. Pardon, žádnou lešeňovou kotvu jsem nikdy nedal a nikoho jsem v tom nepodporoval. Ani jsem nebyl vedle toho, jak ji někdo dává. Neschvaluju to a taky Wittemu jsem říkal, že je to problém, neplácal jsem ho za to po zádech, to se pleteš. Takže vinit mě z toho je fakt bizár, u kterýho se můžu leda chechtat. Ale nelíbí se mi to Witteho paušální odsouzení a pak taky to, že se potom do X let starých cest, které už mají přelezy, doplňují háky, a ne málo. A mám trochu dojem, že ty různé Witteho hříchy slouží jako dobrá záminka dojistit ty cesty. Vyjasněním těchhle doplněných háků by možná to celé řešení mohlo začít, ať je jasný, jakým metrem se měří. To všechno další už jsou podle mě v tuhle chvíli jenom věci, který odvádějí pozornost od toho, kvůli čemu to z mé strany začalo: spousta dodaných borháků na Lodi mrtvých, ke kterým se pořád nikdo zodpovědný dostatečně a konkrétně nevyjádřil. Neříkám, že žádný z těch háků tam nemá být, ale je jich dost takových, které nejde podle mě moc dobře zdůvodnit.
Zapsal: P., 27.10.2021 22:17:07


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

JIŤAVIIIcflash28.09.1998
zofinVIIIcRP00.07.2002
VSVIIIcOS09.05.2020

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Photo of the day:
Salinella Camping
White wall, 7a
 Routes:
All routes (154834)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Difficile Á Dire 5c+ Todra Gorge
Chim-Chimney - 4c Wied Il-Ghasel
Play It Safe 6a Wied Il-Ghasel
Play It Safer 5c Wied Il-Ghasel
Hardman’s First 5a Wied Il-Ghasel
Latest comments:
Karma 7B Josefovské Údolí
Laura 7B Holštejn
In To The Wilde Extension 9 Geyikbayiri
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Officiell Jimmy Choo Gretchen Krossad Metalliska sandaler [a7df] | Replica Baume & Mercier -australia migliori qualitĂ  replica | Borse Prada viaggio | John | Re: Safty | Safty | Highline for females | y | Salaam/Congratulations!! | congratualtions |

 Hot:
Adam Ondra sends hard multi-pitch routes in the Alps (2)
VIDEO: Adam Ondra sends Action Directe (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.